Környezetbarát érzékenyítés Balatonarácson, melyből az ökocímke sem maradhatott ki
A balatonarácsi Csillagkert Református Óvoda környezetbarát érzékenyítő rendezvényéből az ökocímke sem maradhatott ki. A Klímanócskákkal és más szakmai szervezetetek képviselőivel mintegy 40 balatonarácsi és balatonfüredi családnak, azaz kicsiknek és nagyoknak beszélhettünk a környezet - és madárvédelem fontosságáról, a porzósok védelméről és persze az ökocímke jellemzőiről.
A Füred tv. alábbi összeállításából választ kaphatunk rá, hogy kik lehetnek Klímanócskák, mit jelent az ökodizájn, élvezték-e a résztvevők az egészséges ételek mellett a madárgyűrűzést, miért fontos a beporzók és a méhek védelme, és mi az ökocímkézés célja:
"Ha van méhecske, van méz és van gyümölcs, ha nincs méhecske, semmi nincs " - fogalmazta meg az alapigazságot és a környezetvédelem lényegét a gyermekek nyelvén Illés András méhész. Vele, valamint Bozókiné Szabó Ildikóval, a Klímanócska program kidolgozójával és vezetőjével, továbbá Terbe János ökodizájner iparművésszel és Széplaki Imrével, a Magyar Madártani Egyesület madarászával, továbbá Fegyveres-Fiskál Gáborral, a Dipol Humánpolitikai Intézet ügyvezetőjével arról beszélgettünk a gyermekekkel és szüleikkel, hogy mit tehetünk környezetünk és a klíma érdekében otthonainkban és a világban.
Szabadi Edit, a balatonarácsi Csillagkert Református Óvoda intézményvezetője remekül összegezte a nap lényegét, amikor azt mondta, hogy környezet - és klímabarát érzékenyítést tartottunk mindannyiunk jövője érdekében. A rendezvényen bemutatott ökocímkés termékek használata és az ökocímke keresése fontos állomás lehet a sokunk által vágyott fenntartható fejlődés felé vezető úton.